Uprzejmie informujemy, że od 09.02.2019 r. do 23.02.2019 r. przebywamy na urlopie. Wszystkie zamówienia złożone w tym okresie, będą realizowana po powrocie.

Srebrny smoczek – oryginalne puzderko na pierwszy ząbek

Każdy maluch najpierw ząbkuje, a następnie z biegiem czasu traci mleczaki na rzecz zębów stałych. Jest to oznaka dorastania, która budzi w dziecku wiele emocji, szczególnie gdy ma miejsce po raz pierwszy. Wielu rodziców zastanawia się, co potem zrobić z mleczakami dziecka? Niektórzy twierdzą, że nie warto zostawiać ich „na pamiątkę”, bo z biegiem czasu i tak na pewno zginą gdzieś na dnie szuflady.

Jednak mleczne zęby mogą w przyszłości przydać się dziecku, nie tylko ze względu na wartość sentymentalną, ale także ratującą zdrowie. Tkanki z zębów mlecznych mogą być doskonałym źródłem komórek macierzystych. Dlatego warto zastanowić się nad podarowaniem dziecku specjalnego pudełeczka np. smoczka na chrzest, w którym mleczaki będą mogły być odpowiednio przechowywane tak długo, jak będzie to konieczne.

Jakie pudełko wybrać?

Jeśli chcemy, aby służyło dziecku przez wiele lat, warto wybrać model wykonany z najwyżej jakości materiałów. Dlatego proponujemy srebrne pudełeczka, które poza cennymi właściwościami materiału, z którego są wykonane, odznaczają się również wyjątkową estetyką i kształtem, przez co stanowią idealny prezent.
Powszechnie wiadomo, jak trudno wybiera się odpowiednie prezenty na chrzest. Pudełko na pierwszy ząbek może być doskonałym pomysłem na upominek z okazji tego pierwszego duchowego wydarzenia, szczególnie jeśli posiada nietuzinkowy wygląd. Doskonale sprawdzi się srebrny smoczek na chrzest, który dzięki wygrawerowanej dacie, inicjałom czy imieniu, stanie się sentymentalną pamiątką na całe życie, docenioną przez dziecko, kiedy dorośnie.

Prezenty na chrzest – dlaczego warto wybrać srebrny smoczek?

Srebro od wielu lat cenione jest nie tylko ze względu na swoje walory estetyczne, ale także zdrowotne. Ponadto, metal ten od zawsze kojarzy się ludziom z dobrobytem i pomyślnością. Już w starożytności pojawiają się wzmianki na temat jego wartości. W okresie średniowiecza panowało przekonanie, że srebrna zastawa ratowała wyższe klasy przed zarażeniem dżumą, dzięki swoim właściwościom bakteriobójczym, czego konsekwencją jest angielskie powiedzenie „be born with the silver spoon”, będące metaforą życia w dobrobycie.
Dlatego srebrny smoczek oraz inne upominki wykonane z tego kruszcu, są coraz częściej wybierane jako prezenty na chrzest. Mają one przynosić maluszkowi szczęście od pierwszych chwil życia oraz zapewnić mu powodzenie, gdy dorośnie. Srebrny smoczek można także wykorzystać do przechowywania ząbków dziecka. Jednak bez względu na zastosowanie tego typu pudełeczka, będzie ono doskonałą pamiątką na całe życie.

2018-10-12T08:23:50+00:00