Uprzejmie informujemy, że od 09.02.2019 r. do 23.02.2019 r. przebywamy na urlopie. Wszystkie zamówienia złożone w tym okresie, będą realizowana po powrocie.

Prezent na chrzest – Poradnik dla zaproszonych na uroczystość

W Twojej rodzinie lub u bliskich znajomych pojawił się na świecie maluszek. Minęło już trochę czasu od momentu narodzin, a w Twojej skrzynce na listy pojawiło się zaproszenie na chrzest. W pierwszym odruchu myślisz, że to cudowne i cieszysz się ich szczęściem, ale już po chwili pojawiają się pytania: jaki prezent kupić na chrzest? W co się ubrać? Przygotowaliśmy krótki przewodnik nieco przybliżający ten temat.

Odpowiedni ubiór
Należy pamiętać, że to uroczystość kościelna. Wobec czego stój powinien być dostosowany do powagi miejsca. Niewskazane są jeansy i koszulka, spódnica „minówka”, czy krótkie spodenki. Dla Pań dobrym rozwiązaniem będą proste sukienki bądź połączenie ołówkowej spódnicy i eleganckiej bluzki, zaś Panowie mogą zdecydować się na garnitur lub stylowy zestaw prostych spodni garniturowych z marynarką i koszulą.

Dobrze wybrany prezent na chrzest
Maluszek w momencie chrztu może mieć zarówno kilka tygodni, jak i kilkanaście miesięcy. Można zdecydować się na wybór zabawek, które posłużą jednak maluchowi przez krótki czas i szybko z nich wyrośnie. Dlatego rodzice doceniają prezenty na chrzest stanowiące zarazem wyjątkową pamiątkę z tego dnia. Dużym zainteresowaniem w ostatnich latach cieszą się specjalne wyroby jubilerskie jak smoczki czy łyżeczki. To przedmioty wykonane ze srebra i zamknięte w eleganckich pudełkach lub kuferkach, w których mogą być przechowywane przez lata stając się pamiątką rodzinną. Taki prezent na chrzest przechowywany do czasów dorosłości będzie pięknym podarunkiem dla córki bądź syna, gdy już dorosną.

Wybierając dla maluszka srebrny smoczek lub łyżeczkę można wzbogacić przedmioty o grawer z imieniem, datą i godziną narodzin lub dniem chrzcin. W ofercie Gold Studio znajdują się wyjątkowe wyroby jubilerskie, które mogą stać się pamiątką na chrzest, jak: smoczki, łyżeczki, grzebyki, lusterka, grzechotki czy ryngrafy. Takie przedmioty mogą wybrać na prezent dla maluszka rodzice chrzestni oraz dziadkowie lub bliższa rodzina.

Część kościelna
Na zaproszeniu z pewnością odnajdziesz informację w jakim kościele i o której godzinie odbędzie się ceremonia. Jako gościowi nie wypada ci się spóźnić, więc postaraj się przybyć przed ceremonią. Pamiętaj, że jest ona częścią Mszy Świętej i składa się z tych samych elementów. Właściwy ceremoniał odbywa się po liturgii słowa (modlitwie powszechnej).

Część świecka
Powiadomienie o ceremonii może zawierać także zaproszenie na imprezę okolicznościową. Rodzice zazwyczaj decydują się na jej wyprawienie, żeby świętować radosny moment w gronie bliskich osób. Wybierają z reguły restauracje, w których zamawiają uroczysty obiad. Pamiętaj, że wydarzenie ma zupełnie inny charakter niż wesele i świętowanie nie trwa całą noc.

Jako gość zaproszony na chrzest będziesz brać udział w pierwszym tak ważnym wydarzeniu w życiu malucha. Z uwagi na bardzo młody wiek dziecko nie zapamięta tego dnia, jednak Ty możesz postarać się, aby miał wyjątkową pamiątkę. Odpowiednio dobrany prezent może stać się po latach jednym z najcenniejszych skarbów z dzieciństwa.

2018-09-27T13:50:13+00:00